Tak těžký?

2. července 2008 v 14:03 | Barb |  Práce
Začínám chytat nerva. Posledního března jsem v Praze dala výpověď, abych se mohla přestěhovat a být v budoucnu nablízku naší stavbě. Od začátku dubna hledám práci na východě.

Nechápu v čem je chyba? Životopis je pořád stejnej, v Praze mi na něj všichni reagovali skoro okamžitě, tady to trvá i týden a dost často se firmy neobtěžujou napsat ani sorry, nemáme zájem. Anglicky umím dobře, neřekla bych, že jsem zrovna obluda a praxi mám taky zajímavou, prakticky od šestnácti jsem v pracovním procesu. Tak co je???
Na východě samozřejmě moc neznám firmy, takže jsem na to šla přes personální agentury. V jedný se mě ani na nic neptali a rovnou jsem se dověděla, že nemám obchodního ducha. V další sem se dověděla, že jestli mám dvouměsíční výpovědní lhůtu, sháním práci moc brzy a ať si založím cosi na jejich webu a ozvu se sama kdyby mě něco zaujalo, ale ne dřív než za měsíc! V další jsem 10x zdůraznila, že budu dojíždět a že tedy mám jisté hranice, přesto mi neustále dohazujou pozice 75km daleko.
Ne že by se mi za celou tu dobu vubec nic nelíbilo. Prošla jsem několika pohovory, ale neúspěšně. V cestovce mi nabídli práci na léto, já ale chtěla smlouvu na dobu neurčitou. Na pozici asistentka se požadovaly výborné znalosti matematiky a statistiky, což z inzerátu jaksi nevyplývalo. Softwarové firmě jsem odpověděla na pozici Services consultant, co měl v náplni práce komunikaci se zahraničními zákazníky, firma mě ale pozvala na pohovor ohledně pozice technical support s tím, že tamta pozice je příliš náročná. Promiňte, už jste někdy viděli blondýnu s ponožkama v sandálech?? Připadám vám jako ITák? V Reiffeisence si mě vybrali na pozici junior osobní bankéř, ale když se vytasili s náplní (otvírání dveří a posílání ke správným přepážkám) a platovou nabídkou odmítla jsem. V jiné bance mi na životopis na podobnou pozici neodpověděli radši vůbec. To mají nějaké interbankovní databáze?
Poslední dvě akce mi fakt už klepou hřebíčky do hrobu. Telemarketingová společnost hledala supervizora na kontrolu hovorů, tedy nižší managemet, samostatná práce s uzavřeným kolektivem. Byla sem nadšená! Kdo může mít víc zkušeností s kvalitou hovorů než já s předchozí praxí u jednoho z našich operátorů? Verdikt zněl, že si firma vybrala kandidátku co působila více dynamickým a energickým dojmem. Byla jsem fakt hodně zklamaná, nicméně měla před sebou ještě jednu šanci. Výrobní firma shání někoho na pozici koordinátor školení zaměstnanců. Tak to je terno, přímo pro mě! Paní personalistka mě u osobního pohovoru ještě víc namlsala s informací, že do budoucna firma plánuje vytvoření samostatného oddělení training and development a vybraný kandidát by měl být jeho manažerem. Pohovor proběhl minulý úterý. Slíbili se ozvat do konce tohohle týdne. Už doma lezu po zdi, jsem podrážděná a ublížená. Unavená hledat cokoliv dalšího. Ale musím, protože jinak nemáme z čeho zafinancovat náš domeček...
To je to tak těžký sehnat práci mimo Prahu? Vždycky sem myslela, že největší konkurence je právě v Praze, ale asi né, ono totiž v Praze je taky milion volných pozic. Je to prostě frustrující!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Jirka* Jirka* | 3. července 2008 v 18:07 | Reagovat

Vydržaj, "oni" povolí :)

...hlavně neslevovat ze sama sebe, vidím toho u nás (35km od Prahy) až nechutně moc. Ve všech inzerátech v mém okolí vidím pořád jen 14-15 tisíc brutto, to je hnus velebnosti...

2 Barb Barb | 4. července 2008 v 9:48 | Reagovat

No tak to teda hnus je! Já chci stavět barák...

Snažim se držet, díky!, ale ráda bych věděla jak dlouho ještě?

3 Jája Jája | E-mail | Web | 8. července 2008 v 12:40 | Reagovat

Ajaj, lidi ani vám nebudu říkat kolik beru já. Za to bych si mohla postavit leda tak stan a i s tím hnusem co tady nadhodil Jirka bych byla celkem spokojená ... přijeďte k nám na sever!

A jinak máš Barunko bohužel pravdu s tím co popisuješ. Jsem ráda, že tím už nemusím procházet a doufám, že ještě dlouho nebudu. Nejvíc mi vždycky vadilo, že se ani neobtěžovali odepsat. Záporná odpověď je alespoň nějaká odpověď...

4 Jirka* Jirka* | 13. července 2008 v 11:16 | Reagovat

Jájo, to nezbývá nic jiného, než se dobře vdát :-)))

5 Barb Barb | 13. července 2008 v 17:02 | Reagovat

Jirko to je moc dobrá rada! A Jája to určitě pečlivě zvážila, že jo?

6 Jája Jája | E-mail | Web | 15. července 2008 v 13:50 | Reagovat

Chichí, vy jedni!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama