Z čeho to bude

31. července 2008 v 19:12 | Barb |  Domeček
Začínaj se mi hromadit prospekty a fakta, tak je sem zas jednorázově vylívám ;)
Zateplení - skloněco vata
Okna - plastový, předokení rolety jsme zamítli
Garážová vrata + vjezdová brána - Alurol, Kubovo kámoš z basketu
Čistička odpadních vod - REC.Ing, další kolega z basketu
Střecha - pravá pálená, takže Tondach nebo Bramac
Topení - kotel na obojí, plyn i elektriku (protože jsou na vsi často výpadky buď toho nebo onoho) + krbová vložka, dobře ukecali jste nás!!!
Komín - že by Schiedel od Otíka ???

Podlahy dole - velkoformátová keramická dlažba a pod ní podlahové topení, jaká konkrétně, to teda vážně ještě nevím
Podlahy nahoře - ještě nevíme, já bojuju za plovoučku nebo marmoleum, Kuba chce koberce
Schody - budou podezděné, ale ještě nevím z čeho, záleží co bude nahoře za podlahy, nechci tam zbytečně cpát třetí povrch
Koupelny + zařizováky, kuchyně + spotřebiče, vestavěné skříně atd. - tak to je ještě ve hvězdách, i když, teď mě napadlo že máme známeho ve Woodfacu ;)
Co dál???
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Jirka* Jirka* | 31. července 2008 v 23:23 | Reagovat

zas tady budu možná za "chytrýho" rádce, ale nedá mi to, a tak se s tím budu muset smířit :-) Jak jsem řekl minule, máte to v hlavě celkem srovnaný (tedy podle toho, co čtu), takže se sami nejlíp nasměrujete - při tom doplňování (z naší čtenářské strany) jde jen o ne tolik podstatné podrobnosti. A když to vezmu podle napsaných bodů, tak:

- zdi - beton néé, radši cihlu (i když celkem děravou) a Heluz vás asi přesvědčí cenově. (Tedy když počítám s tím, že jste rozhodnutí pro klasicky stavěný dům z pevných materiálů (jakože ne třeba dřevostavba, která má taky něco do sebe))

- zateplení néé, mluvíme-li o kontaktním, lepeným způsobu (radši bych si připlatil teplejší cihlu, než měl různé materiály ve zdi - anebo zateplení s větrací mezerou)

- okna... hmm... mám radši dřevo (kompromis eurookna), ale proti některým výhodám plasťáků se těžko bojuje :) Ano, stažené předokenní rolety jsou kouřovými signály pro zloděje (například).

- vrata a brána - kamarádům a známým se nějaká zakázka prostě musí dát, zvlášť basketovým (kde jsou ty časy) :-)

- čistírna - s nerezovou jsem se ještě nesetkal, zatím jen plasty, ale tedy, řeknu vám, ten nerez je pálka basket nebasket.

- střecha - jestli pravá pálená, tak Tondach - Bramac je pravá betonová :) a těžkopádná (ale kroupovzdorná), ale pálenka je lepší nejen na střeše, to zas jo ;-)

- topení - museli byste mít asi dva kotle (plyn zvlášť, elektrika taky), ale jestli řešíte dilema, tak bez elektriky si v plynovým taky nezatopíte (a el.nepotřebuje další komín). Plyn se trochu víc vyplatí, když na něm budete i vařit. Krbová kamna - to mám radost, vy jí budete mít později tutově taky :-)

- komín - schiedel je značka a má to vychytaný do detailu - jen se musí zaplatit (zkuste vygůglit levnější "ekokomíny", ale jestli je Otík nemá v sortimentu, tak nehledejte a poraďte se s ním :-)

- podlahy - stačí, že vám kecám do všeho ostatního (ale koberec je koberec, teda nahoře (a na schodech taky) :))

- schody - to s tím třetím povrchem je pravda (často vzniká problém, jestli ho sladit s přízemím, nebo patrem)

- zařízení koupelen, kuchyní, atd. - největší oříšek, který vám zlomí závity a jestli se minimálně dvakrát nepohádáte, tak nejste normální!

- co dál? - dobrou noc :-)

2 Jirka* Jirka* | 31. července 2008 v 23:24 | Reagovat

šmarjá to ne! komentář delší než článek...to jsem nechtěl...

3 jes-terka jes-terka | Web | 1. srpna 2008 v 7:17 | Reagovat

K Jirkovi* už není co dodat! :)

4 Barb Barb | 1. srpna 2008 v 8:34 | Reagovat

Sem nevěděla že Bramac je beton? Nicméně známej nám doporučoval Tondach, že je ta taška tak nějak hezčí a cenově jsou na tom stejně, záruku taky dávaj 30let už na všechny typy. Barvičky jsou k mání, takže není co řešit.

Heluz je prý super cihla, se super super tepelnýma vlastnostma a i super přesná, jenže je ultra křehká, takže když najede kamion a vyloží ti to, ty rozbaluješ a jen počítáš kolik jich je popraskanejch. A reklamuješ a protahuje se všechno.

Liapor je zase super cihla, co má jak tepelný tak hlukový a ty voděvzdorný vlastnosti na nejvyšší úrovni, ale nechá si za to zapltit. No a Porotherm je porotherm.

S tím kotlem to musím ještě vyzkoumat, ale co jsem se bavila s tátou, on má jeden kotel na obojí a chválí si to. Anebo se šeredně pletu ;)

Jirko díky, na tvoje postřehy jsem se tentokrát obzvlášť těšila.

Terko, ale je!

5 Barb Barb | 3. srpna 2008 v 10:09 | Reagovat

Takže jsem se šeredně pletla :D Taťka má kotle dva. Plynovej a na elektriku a přepínaj se mezi sebou podle toho kdy jde noční proud.

6 LACHT LACHT | 4. srpna 2008 v 9:58 | Reagovat

umím i Heluz, bebo Porotherm :)

7 Katalog domů Katalog domů | Web | 27. května 2014 v 11:00 | Reagovat

Střecha - pravá pálená, takže Tondach nebo Bramac

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama