Začíná kolotoč

22. července 2008 v 11:05 | Barb |  Práce
Zakupujte jízdenky, nasedejte a zapně si pásy. Bude to jízda!
Po sérii nevydařených pokusů jsem napsala Tak těžký? a dospěla tak k rozhodnutí, že kašlu na agentury a o svůj úspěch se postarám sama. Z pěti pozic na které jsem poté reagovala se mi v mnou stanoveném časovém limitu ozvali jen někteří a tak jsem se najednou ucházela o pozici manažerky kavárny. První kolo bylo super, s potencionální nadřízenou jsme si skvěle sedly. Druhý den volala, aby mě pozvala na "svou kavárnu", abych viděla co práce obnáší.

Mezitím jsem prošla druhým kolem ve výrobní firmě co sháněla někoho na pozici koordinátor školení zaměstnanců. Spočívalo to v absolvování psychologického Caliper testu. Sama s notebookem v obrovské klimou vymrzlé zasedačce a venku lilo, nic moc! 192 otázek rozdělených do osmi sekcí, hrůza! Každá sekce sestávala z 8-10 větiček, který byly namixovaný po čtyřech do třiceti variant a člověk musel označit v každý variantě větičku co je mu nejvíc a nejméně podobná. Byla sem zmrzlá a musela všechno číst nejmíň 2x abych donutila mozek pracovat. Brala sem to jako zkušenost.
Včera jsem navštívila pani personální v kavárně v Olomouci. Tři-a-půl hodiny vyprávěla o firmě, o kávě jako rostlině, pak o kávě jako surovině, o tom jak funguje zásobování celého řetězce, pak o dortech, pečivu a zmrzlině a nakonec o práci manažera jakožto provozního. Nakonec se mě zeptala co na to říkám a jestli mám ještě pořád zájem. Málem jsem jí skočila kolem krku radostí. Další postupový bod je placené školení. Začíná 1.8. a jakmile trenér uzná, že jsem připravená, přidělí mi kavárnu. Může to trvat 3, 4 nebo 6 týdnů. Háček je v tom, že úmrtnost na školení se prý pohybuje kolem 50%. Mnozí to vzdají sami, jiným je na konci 6.týdne naznačeno, že na to nemají. Já na to mám! hlásá moje maturitní šerpa, takže hodlám jít úspěchu naproti.
Dneska jsem nemohla spát a ráno mi prsty naklapaly do notesu vzkaz pro ješ-těrku: "je to mazec, zase začína kolotoč". 1.8. je už za týden a půl!!! Probůh co sem ty dva měsíce prázdnin dělala? Nestihla sem zubaře a další doktory, nestihla sem žádnej pořádnej vejlet ani kultůru. Navíc zrovna v tomhle týdnu a půl má několik členů rodiny narozeniny a na Moravě se hraje mistrovství světa v baseballu, takže není čas cokoliv dohánět.
A co se domečku týká, dokopala jsem Kubu k aktivitě, ale o tom jindy ;)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Jirka* Jirka* | 23. července 2008 v 10:56 | Reagovat

ano ano... poslední volná místa! Nastupujte! Netlačte se! :-)) Čas od času se člověk na nějakou tu pouť prostě vydat musí :-)

2 Barb Barb | 26. července 2008 v 11:37 | Reagovat

Jirko* čas od času je to ale milé zpestření ;) no ne? Docela se na to těším.

3 jes-terka jes-terka | Web | 1. srpna 2008 v 7:41 | Reagovat

Ať to vyjde! ;)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama