Rady pro dobrý spánek

5. září 2008 v 21:26 | Barb |  Domeček
Za celý dva měsíce prázdnin se mi podařilo získat výkresy sítí z vodovodů (kanalizaci v obci nemáme), plynovodů RWE a od ČEZu. Dneska jsem si výkres objednala i u Telefoniky O2. :)
Navíc se nám teď výrazně nahromadily plody Kubovo práce, která spočívala v tom, že nás měl objednat na prohlídky domů kamarádů a známých. Domů nedávno dostavěných. Prohlídky byly samozřejmě vždy spojené s příjemným posezením, prodiskutováním naší situace a předávkou nekonečného množství rad k nezaplacení.

"Technická místnost s technickou výlevkou je absolutní nutnost! Garáž neni jenom pro auto, je to i dřevník, bydlí tam lyže s přaskáčema a kola pro celou rodinu, jetbox, nářadí co zbyde po stavbě, žebříky a kraviny, hlavně PONG! (Dlouho mi trvalo než sem pochopila o co jde: takovej ten železnej svěrák-držák co má každej správnej chlap v garáži.) Zádveří musí mít takové rozměry, aby se tam vešlo a mohlo ZÁROVEŇ obouvat víc než dva lidi. To pak když přijde taková návštěva a někdo musí čekat na dešti než se druhej zuje..." Ale padaly i rady typu "V kuchyni musí mít spotřebiče co nejmíň čudlíčků a výstupků, jinak budete pořát lítat s hadrou. V koupelně jedině matný obklady! Stejně tak v kuchyni jedině matný skříňky! A lednici, pokud nebude vestavěná, jedině s povrchovou úpravou aby tam nezůstávaly prsty." ...takhle bych mohla pokračovat do rána.
Návštěvy se konaly zatím čtyři. Čtyři rodiny nás nechaly nahlédnout krom obýváku a kuchyní i do osobních ložnic a koupelen. Čtyři rodiny se shodly na tom, že ložnice rodičů má být ta nejmenší z ložnic. Neshodly se v otázce předokeních žaluzií a souboje septik vs. čistička. Ta poslední, včerejší návštěva byla strategicky zvolená. Šlo totiž o dům, který je jenom ob jednu parcelu vedle našeho trojúhelníka. Dotazovali jsme se proto konkrétněji na jejich zkušenosti s úřady a tak dál. Tahle rodina o dvou skorodospělých dětech mě absolutně namlsala. Nejenže se mi extrémně líbil dům o rozměrech 10x8,5m, naprosto jednoduše, prakticky a nádherně zařízenej, ale ještě se pochlubili, že stavět začali v březnu a na vánoce už bydleli. To mě dorazilo, je to vůbec možný?!!!
Byli hrozně ochotný, doporučovali konkrétní firmy a řemeslníky. Doporučovali začít náznakem příjezdové cesty, aby tam řemeslníci sami od sebe dodržovali pořádek. Naopak nepodpořili myšlenku nechat si udělat hrubou stavbu na klíč. "Dyť to je na celém domě to nejjednodušší! Na to stačí 2-3 lidi který tomu rozumí! A hrozně se na tom ušetří!" ..a Kuba najednou vzpomněl na tamtoho a onoho známého.. a takhle to pokračovalo. Žádný planý řečičky, ale praktický připomínky, podložený rozumnejma argumentama. Utěšovali nás, že oni taky na začátku věděli uplný prd. Prostě na něco přišli během stavby, ostatní jim poradili šikovní fachmani a zbytek jim vydržkoval úžasnej stavební dozor. ..to je prý další z těch nejzásadnějších věcí a nejúžasnějších rad.
Tahle návštěva mě prostě zasáhla tak hluboce, že jsem měla o čem přemýšlet a neusnula do 2:30 do rána. Přemýšlela jsem nad konstatováním, že se ze své kuchyně s kafíčkama na terasu přes celej obývák pěkně nachodím (pokud mám jenom 2 ruce), že koupelna nikdy nebude útulná dokud v ní bude bydlet pračka, že teda by to chtělo větší tu technickou, a větší garáž a zádveří... a že by to možná chtělo začít malovat úplně od začátku a celý znova. A pak jsem zas tyhle myšlenky dobu zaháněla. Protože Pazi by mě zabil.
Další návštěvy jsou v plánu a moc se na ně těšíme. ;)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Jirka* Jirka* | 6. září 2008 v 21:41 | Reagovat

No konečně nějaký "normální" prostředí! :-) Vypadá to na hezkou krajinu. Sice nevím, jak okolí vypadá, ale podle tohohle výřezu si dovolím tipnout, že se určitě nejedná o sardinkové bydlení jako třeba v satelitech s drahými (a tedy malými) metry. A když se k tomu přidá dobrý dům, není co řešit. Praktický zkušenosti jsou nade všechno, jen víc takových sousedů :)

2 Barb Barb | 11. září 2008 v 16:00 | Reagovat

Sardinkové bydlení? To je nový termín? Docela trefný, řekla bych, protože jsem si absolutně jistá žes tím myslel ten obrázek co já mám teď namysli ;)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama