Jak se vdává táta

3. září 2008 v 12:31 | Barb |  Prostě pohoda
Chtěli jste vědět jak to dopadlo, tak tady to máte ;)

V pátek se mi nakonec podařilo zabalit, přesunula jsem se ke Kubovi do práce a odtamtud jsme pokračovali do Prahy. Večer jsme šli trochu popít, to abychom neměli problémy se spaním, ale fakt, že jsme byli očekávání na 9:00 mi osobně veškerou únavu na mysli zastínil a moc to nezafungovalo.
Tak jsem se vzbudila kolem šesté, vydolovala z tašek košile a hodila je do pračky. Zalezla jsem ještě zpět do postele, ale už nezabrala. Myslela jsem na to, že nesmíme zapomenout rýži!! V 7:00 pračka zapípala, že už je hotová, tak jsem skočila do vany, pak Kuba, já mezitím fénovala ty košile a snažila se nás připravit na přesun k taťkovi a nevěstě domů. Po cestě jsme se stavili ještě v myčce, aby nám to nově nastříkané bílé auto nehyzdily nějaký mouchy.
Když jsme dorazili do Sibřiny, stálo už před domem nazdobené auto pro nevěstu.

Šli jsme dál a zjistili, že tady se vstávalo hooodně brzy. Snoubenci prý ještě ráno odstěhovávali zbylé dlažební kostky z čerstvě dokončené příjezdové cesty. Táta nás rychle uvedl do dění "Magda je teď u kadeřníka, já pro ní zachvíli pojedu, po cestě vyzvedneme kytky vrátíme se. Zatím je potřeba nachystat tři stoly. Jeden na obědový guláš formou rautu, druhý s koláčkama v obýváku a třetí jakože barový v knihovně. Ve 12:00 se tady začnou scházet svatebčani."
Jenco táta odešel, pustil Kuba rádio na plný pecky a začal boj o čas, což mě osobně hrozně bavilo. Se ségrou jsme si hrály s ubrouskama, různejma podnosama a talířema, svícnama atd., posunovaly jsme to všechno po stolech sem a tam tak dlouho až to bylo perfektní. Pak ségra leštila příbory, já sklo a Kuba se rozhodl vypulírovat auta ještě zevnitř.
Když se táta s nevěstou vrátili, přibyly další úkoly: Kytky do vody, guláš na plotnu a ohřívat, chlebíčky a koláčky na příslušné podnosy, alkohol z baru na patřičnej stůl a už se začněte oblíkat! Sami v rychlosti sbalili nějaké pití a další hromady jídla, skočili do auta a frčeli s tim do Mnichovic, kde se chystalo poobřadové občerstvení.
Ségra se šla spršit, zatímco já s Kubou jsme dokončili co bylo potřeba. Táta s Magdou se vrátili a svatebčani nikde, všechno se stihlo :) Nevěsta se odešla líčit, my oblékat, táta si sednul do křesla, pustil se do chlebíčků a přemýšlel co zapomněli.
Zrovna jsem si dolíčila jedno oko, když se dole ozvaly hlasy. Ségra, naštěstí už hotová, vystartovala "no super, její rodiče už jsou tady". Magdina hlava se objevila ve dveřích z ložnice. "Svědková nemůže nastartovat auto, můžeš mi prosím pomoct?" Tak jsem s jedním okem namalovaným a s druhým ne zkoumala systém zapínání šatů, Magda si pak dřepla na bobek, ruce vztyčila do šipky a já přes ní přehodila sukně. Korzet se jí zasekl o ramena odkud jsme v oblékání pokračovaly po centimetrech aby se nepoškodil účes. Pak jsem řešila potíž s vylézající podprsenkou, běhala po baráku a sháněla 2 schopný sichrheizky. A jak jsem běhala, zjistila sem, že už přišli babi s dědou a strejda s přítelkyní, že ségra všem už přišpendluje myrtičky a že po mě Kuba chce abych s nim někam jela. "Kam???" "Na ÍPák pro varhaníka! Ale pojedeme s ním už rovnou do kostela, tak si nic nezapomeň!" Uzmula jsem ségře myrtičky pro sebe, Kubu a varhaníka, strčila jí do ruky sichrheizky a (jelikož svědková byla stále v nedohlednu) nastínila jí problém. Letěla jsem si dolíčit druhý oko, čapla foťák a teprv na cestě do Prahy nám došlo, že jsme nic nejedli.
Teda myslela jsem že to zvládnu najednou, ale nepujde to. Takže zbytek později ;)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Jája Jája | E-mail | Web | 4. září 2008 v 6:20 | Reagovat

Z fotek to vypadá moc pohodově!

A to jak líčíš oblékání něvěsty....to někde viděla :), bohužel já jsem se u toho ještě dusila! Eba a ségra by mohly vyprávět!

2 Barb Barb | 4. září 2008 v 9:21 | Reagovat

Jája malinkatá, v šatech po dechu lapá ;)

Doufám že mi nikdo neutrhne hlavu za to co teď napíšu.. Ona totiž Magda má veliká prsa, takže i korzet byl prostorný, tudíž se tam docela dalo dejchat ;)

3 Jája Jája | E-mail | Web | 5. září 2008 v 10:21 | Reagovat

Hele, já mám prsa taky velký a v prostoru korzetu jsem se dusila stejně :))), vrstva 4 sukní, hlava uvězněná v horní části šatů, drdol zamotaný do šněrování, pocit klaustrofobie  a ruce třčící vzhůru... a Jája pod tím na Ebu a Jíťu křičí, dělejte sakra, nebo se udusím :)

Prostě elegantní nevěsta, s fotograf se jenom smál...a fotil!

4 Barb Barb | 5. září 2008 v 11:15 | Reagovat

Aha, tak to nebylo tím, jenže jak jsem to měla vědět jaká máš prsa?? ;)

Tak možná, že "naše" šaty nebyly šněrovací ale na zip (ozdobený a schovaný pod miliardou bílých knoflíčků)

5 Jája Jája | E-mail | Web | 5. září 2008 v 11:48 | Reagovat

chichí!

6 KulWota KulWota | E-mail | Web | 17. srpna 2018 v 3:53 | Reagovat

Pokrasnenie armpit brings inconvenience, aches. to Carry visit doctor cannot be. Lump under the muscle cavity may turn out to be dangerous illness. But more often it is consequences excessive use deodorants, violation rules personal hygiene, intense sweating. Redness causes narrow blouse, infected razor, the virus.
<a href=http://armpit.info/what-does-a-small-hard-lump-under-armpit-mean>small hard lump under armpit</a>  
Discomfort under the arm, inflammation, lump getting warm? This is the ulcer that should should, then take antibiotics. In the first stage cost ointments, anti-inflammatory medicines. If the process is started, shown surgery.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama