Seberem!

25. listopadu 2008 v 23:13 | Barb |  Prostě pohoda
Nymburští basketbalisté vstoupili do Eurocupu výhrou nad Podgoricou z Černé Hory. Nervózní utkání skončilo 75:70.

Skóre se přelejvalo, Nymburk si jednou dokonce vytvořil náskok 13 bodů, ale Podgorica to vždy nějak dohnala. Nymburk v druhé půli začal trefovat trojky a přitvrdil obranu, několik hráčů se dokonce přiblížilo vyfaulování. Minutu před koncem Nymburk vedl o 7 bodů, pak ale Podgorica zatlačila a náskok snížila na rozdíl 3 bodů 15 vteřin před koncem, přičemž měla míč = infarktová situace i pro ty co tomu moc nerozumí. Nymburku se naštěstí za mohutného fandění "seberem" bodařilo míč ještě před skórováním získat a při útoku ještě byli faulováni a Schilb šestky proměnil. Podgorica ve zbylých vteřinkách se skóre už nedokázala nic udělat.

Hra byla hodně dynamická, líbilo se to hlavně laikům jako sem já, která moc nerozumím systému trestání jednotlivých nepřístojností >>někdy se střílí šestky, jindy stačí vhazování z autu<<. Prali se, váleli se po zemi, oháněli se loktama, a rozhodčí pískala a pískala (ano ženská!) a rezolutně máchala do vzduchu gesta, kterým ostatní rozumněli. Bylo to super, 9.12. se hraje další domácí zápas proti Bilbau. Už se těěěšííím!